Login
Benutzer / Uporabnik
Kennwort / Geslo
Projekt izobraževalne ustanove Kärntner Bildungswerk v sodelovanju z Inštitutom
Urban Jarnik, s Koroškim pokrajinskim muzejem in ZVKDS OE Maribor
HOME
DE
|
SL
•
Login
•
Kontakt
•
Kolofon
•
Varstvo podatkov
•
Projekt
ISKANJE
Izberi občino
Afritz am See
Albeck
Althofen (Stari Dvor)
Podklošter/Arnoldstein
Arriach
Bad Bleiberg
Bad Kleinkirchheim
Bad St. Leonhard im Lavanttal
Baldramsdorf
Berg im Drautal
Pliberk/Bleiburg
Brückl
Črna na Koroškem
Dellach
Dellach im Drautal
Deutsch-Griffen
Djekše/Diex
Dravograd
Ebenthal in Kärnten
Dobrla vas/Eberndorf
Eberstein (Svinec)
Železna Kapla/Eisenkappel - Vellach
Bistrica na Zilji/Feistritz an der Gail
Bistrica v Rožu/Feistritz im Rosental
Bistrica pri Pliberku/Feistritz ob Bleiburg
Feld am See
Feldkirchen in Kärnten
Borovlje/Ferlach
Ferndorf
Bekštanj/Finkenstein
Flattach
Frantschach-St. Gertraud
Frauenstein
Fresach
Friesach (Breže)
Galicija/Gallizien
Gitschtal
Glanegg
Globasnica/Globasnitz
Glödnitz
Gmint (Gmünd in Kärnten)
Gnesau
Grafenstein
Greifenburg
Grifen
Großkirchheim
Gurk (Krka)
Guttaring
Heiligenblut
Šmohor/Hermagor - Pressegger See
Himmelberg
Hohenthurn
Hüttenberg
Irschen
Kappel am Krappfeld
Hodiše/Keutschach
Kirchbach
Klagenfurt (Celovec)
Kleblach-Lind
Klein St. Paul
Kötschach-Mauthen
Kotmara vas/Köttmansdorf
Krems in Kärnten
Krumpendorf (Kriva Vrba)
Lavamünd (Labot)
Lendorf
Lesachtal
Liebenfels
Bilčovs/Ludmannsdorf
Lurnfeld
Magdalensberg
Mallnitz
Malta
Žihpolje/Maria Rain
Maria Saal (Gospa Sveta)
Maria Wörth (Otok)
Metnitz
Mežica
Micheldorf
Millstatt
Mislinja
Mölbling
Moosburg (Možberk)
Mörtschach
Mühldorf
Muta
Suha/Neuhaus
Nötsch im Gailtal
Oberdrauburg
Obervellach
Ossiach
Paternion
Podvelka
Poggersdorf
Pörtschach am Wörther See
Preitenegg
Prevalje
Radenthein
Radlje ob Dravi
Rangersdorf
Ravne na Koroškem
Reichenau
Reichenfels
Reißeck
Rennweg am Katschberg
Ribnica na Pohorju
Rosegg
Ruden
Sachsenburg
Škofiče/Schiefling am See
Seeboden
Žitara vas/Sittersdorf
Slovenj Gradec
Spittal an der Drau
St. Andrä im Lavanttal (Šentandraž v Lobotski dolini)
St. Georgen am Längsee (Šentjurij ob Dolgem jezeru)
St. Georgen im Lavanttal
Šentjakob v Rožu/St. Jakob im Rosental
Škocjan/St. Kanzian am Klopeinersee
Šmarjeta v Rožu/St. Margareten im Rosental
St. Paul im Lavanttal
Štefan na Zilji/St. Stefan im Gailtal
St. Urban
St. Veit an der Glan (Šentvid ob Glini)
Stall
Steindorf am Ossiacher See
Steinfeld
Steuerberg
Stockenboi
Straßburg
Techelsberg am Wörther See (Teholica)
Trebesing
Treffen am Ossiacher See
Vrba/ Velden am Wörther See
Villach
Völkermarkt
Vuzenica
Weißenstein
Weitensfeld im Gurktal
Wernberg
Winklern
Wolfsberg
Sele/Zell
KAPELLE / KREUZWEG
BILDSTOCK / WEGKREUZ
KULTDENKMAL / RECHTSDENKMAL
MAHNMAHL
GEWERBE / LANDSCHAFT / INDUSTRIE
FASSADENORNAMENTIK
QUELLE / BRUNNEN
—-
---
Primeri:
Woschitzov križ
Trojsko znamenje
Litopunkturni steber Libuče
Kužno znamenje v St. Michaelu
Herbertov križ
Križ ob novem gradu Bekštanj
LEKSIKON
Iskanje pojmov:
Pogosto iskani pojmi:
Apokrifi
»Marterl«
Pomnik
Forma viva
Obrt / Kmetijstvo / Industrija
Oktogon
Seznam:
A
B
C Č
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S Š
T
U
V
Z Ž
Agata (5. februar)
Ahacij (22. junij)
Alojzij, jezuitski svetnik (21. junij)
Ambrož, škof in cerkveni učitelj (7. december)
Ana Samotretja (26. julij)
Antependij
Anton Padovanski, svetnik (13. junij)
Anton puščavnik, svetnik (17. januar)
Apokrifi
Apsida
Atlanti
Avguštin (28. avgust)
Barbara (4. december)
Batič Stojan
Benedikt, redovni ustanovitelj
Blagoslavljanje jedil
Boštjan (20. januar)
Brandl Franz
Brandstätter Karl
Brezmadežna
Cecilija, mučenka (22. november)
Ciril in Metod (5. julij)
Danijel (21. julij)
Dobri pastir
Doroteja (Rotija), Dora (6. februar)
Edikula
Elizabeta Turingijska, svetnica (19. november)
Epitafi
Erazem, mučenec (2. junij)
Evangelisti – štiri bitja
Evstahij, mučenec, pomočnik v sili (20. september)
Fasadni ornament
Fasadni ornament
Fiala
Figuralno znamenje
Florijan (4. Mai)
Forma viva
Frančišek Asiški, svetnik (4. oktober)
Frančišek Ksaver, svetnik
Freska
Gabriel, nadangel (29. september)
Golobček Svetega Duha
Golob, Franjo
Gradischnig Ernst
Grošelj, Andrej
Gruber Josef
Gyurko Stefan
Helena, svetnica (18. avgust)
Hema Krška, svetnica (27. junij)
Hišni znak
Hubert (30. maj)
Ignacij Lojolski (31. julij)
IHS – Jezusov monogram
Ikonografija
Immaculata (Imakulata)
INRI
Izidor (kmet), svetnik (15. maj)
Jagnje božje:
Jakob star., apostol (25. julij)
Janez, apostol in evangelist (27. december)
Janez Krstnik, mučenec (24. junij)
Janez Nepomuk, mučenec (24. maj)
Jerina Friderik
Jezusovo rojstvo
Jožef Delavec
Jožef, svetnik (19. marec)
Johann Wieltschnig
Jurij, mučenec, pomočnik v sili (23. april)
Kalvarija
Kapa (strešica)
Kapela
Kapelica
Kaplenig Franz
Katarina Aleksandrijska (25. november)
Kelih
Klemen, mučenec (23. november)
Kogelnik Kiki
Konha
Konzola
Kostnica
Kotnik Franc
Kozma in Damijan (26. september)
Kramolc, Luka
Kreuzer Josefine
Križ
Križev pot, postaje križevega pota
Krilni oltar
Krilni oltar, gotski
Križni obok
Križni rebrasti obok
Kristusov monogram
Kristus z zemeljsko kroglo – Salvator mundi
Krištof, svetnik, pomočnik v sili
Križeva tabla
Križ, upodabljanje križa
Krogovičje
Kultni / Pravni spomenik
Kulturna dediščina
Kumprej Benjamin
Kužno znamenje
Kužno znamenje
Lambert (Lampreht), (17. september)
Lečnik Franjo
Lenart (Leonhard), pomočnik v sili (6. november)
Lipovnik Gregor
Lizena
Lobisser Switbert
Lössl Werner
Lovrenc, mučenec (10. avgust)
Lucija (13. december)
Malowerschnig Andreas
Marija - Božja Mati
Marija Magdalena, svetnica (22. julij)
Marija Pomagaj - Marija pomočnica kristjanov
Marija, upodabljanje Marije
Marija zavetnica s plaščem
Marjeta, mučenka
Markovič Peter
Marko, evangelist (25. april)
»Marterl«
Martin, škof (11. november)
Matej, evangelist (21. september)
Matthews Peter
Meixner, Alfred
Mels-Coloredo
Menza
Mihael, nadangel (29. september)
Miklavž, svetnik (6. december)
Miljni kamen
Mohor in Fortunat, mučenca (12. julij)
Mučilni steber
Nastavek
Neža (Agnes), mučenka (21. januar)
Nekoč je bilo jezero
Nepomuk (16. maj)
niša
Notburga, svetnica (14. september)
Obrt / Kmetijstvo / Industrija
Ohranjanje dediščine
Oktogon
Oltar
Oltarni nastavek
Oman Valentin
Opečne rešetke
Ostenje
Pasijonski križ
Peter in Pavel, apostola (29. junij)
Pietà (Sočutna)
Pilaster
Podoba Božje glave
Pokopališki svetilnik
Pomnik
Pomočniki v sili, 14 svetnikov
Prestol milosti
Prežihov Voranc - Kuhar Lovro
Primož in Felicijan, mučenca (9. junij)
Procesija
Procesija na cvetno nedeljo, blagoslov butar
Procesija za praznik sv. Rešnjega telesa (telovo)
Puinbroek Jan
Register nepremične kulturne dediščine
Relief
Rok, spokornik in romar (16. avgust)
Rožnovenska Mati Božja (7. oktober)
Rosthorn, August
Rozalija (4. september)
Rupert (24. september)
Schüßler Karl
Secco
Sgraffito
SIGFRID MARENBERŠKI
Sleme
Slomšek, Anton Martin
Slop
Slopasto znamenje
Slopno znamenje
Spodnja stran strehe (ogledalo)
Spomenik
Spravni križ
Sramotilni steber (pranger/prangar)
Srce Jezusovo
steber
Stefan Jožef
Strešne oblike
Strešni nastavek
Suhodolčan, Leopold
Suhodolčan Leopold
Sušnik Franc
Sv. Barbara
Sv. Maksimilijan Kolbe
Sveta družina
Sveta Trojica
Sveti Duh
Štefan, mučenec (26. december)
Tabernakelj
Tambur
Tatrman
Treven Rainer
Trikotno znamenje
Urban (25. maj)
Uršula (21. oktober)
Večko, Filip
Veronika
Vid, mučenec
Virgil (27. november)
Viternik Ludvik
Vojni spomenik
Volbenk (Bolfenk, 31. oktober)
Votivna slika
Votline
Vouk Karl
Vrelec / Vodnjak
Vstajenje
zaprta in odprta kapelica
Zavistnice, Zavistne glave
Zidec, zidni venec
Znamenje / Križ
znamenje pomen
Znamenje z nišo
---
-
Weiss-Richter Gertrud
Wiesenbauer, Alois
Wukounig Reimo
xxx